Jak to všechno začalo?

Aneb pečeme pro Vás už od počátku 90. let!

Historie rodinné cukrárny sahá ale mnohem dál, a to do 2. poloviny 40. let minulého století, kdy se dědeček současného majitele, pan Karel Petrovský, učil cukrářem. Psal se rok 1947 a děda nastoupil do učení k vyhlášenému ostravskému cukráři a zmrzlináři Vilému Rokytovi. Cukrárna stávala na místě dnešního obchodního domu Laso na Masarykově náměstí. Už tehdy děda Karel věděl, že si jednou založí svou vlastní cukrárnu.

Léta plynula… rozpad režimu a 90. léta se stala symbolem nového začátku také pro dědu Karla, který se rozhodl splnit si svůj celoživotní sen. Na jaře roku 1990 tak začal na schodech své budoucí cukrárny prodávat domácí zmrzlinu a o chvíli později, 30. dubna 1990, už s manželkou Marií, majitelovou babičkou, přestříhával pomyslnou slavnostní pásku. No a teď již víme, jak vznikl název „U Dědoušků“.

Od počátku roku 2021 je majitelem cukrárny Martin Petrovský, který tento sladký byznys převzal po svém otci Karlu Petrovském. Nabídka zákusků i dortů je v současnosti velice široká a pestrá a čítá nejméně 40 druhů. Ochutnáte u nás ale také domácí zmrzlinu, která tento příběh odstartovala, či výbornou kávu.